Omdlenia i ataki paniki przy pobieraniu krwi

Mdleje przy pobieraniu krwi, mam46lat i jest to dla mnie i trenując i bardzo krępujące, ponieważ wpadam wtedy w panikę a personel jest wystraszony. Omdlenia są różne, czasami to fala gorąca i dzwonienie w głowie oraz skurcz żołądka połączony z mdlosciami albo utrata przytomności z charczeniem krtani i przebudzenie z pewnym splataniem . W EEG nic nie wyszło w EKG tylko w nocy bradykardia. Proszę o pomoc bo zawsze mój problem jest ignorowane.

Droga Pani. Prawdopodobnie (nie mówię, że z całą pewnością, bo do tego potrzebny jest szczegółowy wywiad) Pani problemem jest fobia. Polecam udać się do psychologa i podjąć z nim współpracę, aby problemu się pozbyć. Jeśli chodzi o zaburzenia na tle lękowym (a do takich należy fobia) to bardzo dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna, do której podjęcia namawiam. Pozdrawiam.

Zaburzenia somatyzacyjne związane z lękiem i paniką (a na to wskazywałby opis) najlepiej leczy się psychoterapią. Zachęcam do podjęcia kontaktu z psychologiem, który pomoże poradzić sobie z trudnością.