Omdlenia, łamliwe włosy i paznokcie, zawroty głowy - anemia?

Nie wiem, ale cały czas mdleję. Łamią mi się paznokcie i włosy. Cały czas mi jest słabo. Kręci mi się bez przerwy w głowie. Jak chodzę po chodach, to sapię i autentycznie kręci mi się w głowie. Mam blade spojówki oraz dziąsła, a miesiączkę mam co 10-14 dni. Czy może być to anemia?
ponad rok temu

Witam!

Opisane objawy mogą towarzyszyć niedokrwistości. Do jej rozpoznania niezbędne jest wykonanie badania morfologii krwi. Częste krwawienia z dróg rodnych mogą być przyczyną ewentualnej niedokrwistości. Krwawienia te moga być objawem zaburzeń miesiączkowania lub krwawieniami międzymiesiączkowymi, świadczącymi o patologii w obrebie dróg rodnych. Konieczna jest wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam