Omdlenia, senność a hipotonia u 19-latki

Witam. Czy mozna miec obnizone napiecie miesniowe w wieku 19-nastu lat. ? Albo hipotonia. ? Chodzi o to, ze czesto mdleje,po czym jestem senna, lub przed jestem senna a po juz nie do wytrzymania. Mdleje tak nagle lub po malym wysilku np.po odkurzaniu.

Dzień dobry,

Proszę oznaczyć sobie rano na czczo stężenie kortyzolu we krwi w kierunku niedoczynności kory nadnerczy oraz na wszelki wypadek stężenie TSH. Dość częstą przyczyną hipotonii i zasłabnięć jest niedoczynność kory nadnerczy (pierwotna lub wtórna), która może przebiegać wspólnie z niedoczynnością tarczycy. Jest to autoimmunologiczny zespół niedoczynności wielogruczołowej typu 2 (APS-2). Najczęściej występuje tzw. zespół Shmitda. Choroba dość rzadka, ale powinna Pani sprawdzić na wszelki wypadek stężenie kortyzolu i TSH.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz