Omdlenie i wymioty a ryzyko zatrucia oparami z plastikiem

Witam, mam Zespół Gilberta zaczęłam pracę w firmie produkującej kubki plastikowe, pracowałam tam 3dni ponieważ w ostatnim dniu pracy zemdlałam zaczęłam wymiotować i cały czas odbija mi się plastikiem męczę się już trzeci dzień. Czy mogłam się zatruć oparami z plastiku???? dodam jeszcze że strasznie tam gorąco i jest przekroczona norma hałasu czy to mogło spowodować Omdlenie???. pozdrawiam Martyna

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sam zespół Gilberta rzadko może wywoływać opisywane objawy. Wyjaśnienie przyczyny omdlenia wymaga jednak kontaktu z lekarzem. Mogło ono zostać spowodowane przebywaniem w ciepłym i dusznym pomieszczeniu, długotrwałym staniem, niskim poziomem glukozy we krwi, zaburzeniami rytmu serca. W razie podejrzeń odnośnie obecności w powietrzy trujących oparów wskazany jest kontakt z Państwową Inspekcją Pracy. Jednak, jeżeli opary byłyby szkodliwe, to najprawdopodobniej objawy byłyby obserwowane również u innych pracowników.