Ominięcie tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko zajścia w ciążę

Witam! Nie wzięłam dwóch ostatnich pigułek w trzecim tygodniu, tj. zamiast 21 zażyłam tylko 19. Jestem w trakcie przerwy (3 dzień). Ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek, natomiast współżyłam w piątek i sobotę. Czy jest jakaś szansa na zapłodnienie? Nie wiem czy czekać na okres, czy lepiej sięgnąć po 72 po? Bardzo bym prosiła o pomoc. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Jeżeli nie zdecydowała się Pani na przyjęcie tabletek z zapasowego blistra to w obecnej sytuacji należy potraktować dni bez tabletek, jako pierwsze dni 7-dniowej przerwy. Oznacza to, że będąc obecnie w 3 dniu przerwy, powinna Pani zrobić kolejne 4 dni bez tabletek, tak by w 5 rozpocząć nowy blister.

Takie postępowanie zagwarantuje Pani pełne zabezpieczenie, bez konieczności przyjmowania tabletek alarmowych oraz dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam