Onanizm wczesnodziecięcy u 2-latki

Moja 2 letnia córeczka jest wcześniakiem i ma onanizm wczesnodziecięcy i ma czerwone w kroczu i ją boli, a że z młodszą córeczką chodzę do ginek to zapytałam czy przyjmie tą 2 letnią gin stwierdził, że nie ma potrzeby, więc po raz kolejny poszłam do lek rodzinnego z robił badania moczu i kału wyniki są dobre. Przepisał maści i nic. Byłam u psych- nic nie pomoże i mam iść do gin, a gin nie chcę córki przyjąć, bo nie ma potrzeby, a córka narzeka, że ją kroczę boli i jest głębiej bardzo czerwone.

Dzień dobry!

Masturbacja dziecięca jest naturalnym etapem rozwoju i dotyczy wszystkich dzieci. Jeśli jednak masturbacja córki jest na tyle gwałtowna, intensywna lub częsta, że powoduje otarcia, podrażnienia okolic intymnych, warto zastanowić się przede wszystkim, co jest tego przyczyną. Czy dziecko jest szczególnie pobudliwe, płaczliwe? Smutne, zamknięte, wycofane? Kiedy, w jakich okolicznościach masturbuje się najczęściej? Proszę zgłosić się do psychologa seksuologa z założeniem, że jednorazowa porada nie przyniesie natychmiastowych wniosków, porad i rezultatów, ale konieczny będzie dłuższy kontakt, większa liczba spotkań i bliższe poznanie Pani córki oraz Waszej rodziny, abyście wspólnie z terapeutą mogli odkryć przyczyny trudności i znaleźć dla nich rozwiązanie.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do uważności i wnikliwości, bo być może przyczyną jest coś, co wykracza poza Pani ogląd...

Życzę Pani tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl