Opadanie powieki

W 2008 roku opadła mi powieka w szpitalu po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań nic nie wykryto. Po 3 miesiącach powieka z powrotem się podniosła. W 2009 roku opadła mi druga powieka po leczeniu klinicznym stwierdzono zespół Millera Fishera. Obecnie mam podwójne widzenie, bolą mnie powieki. Po wysiłku mam problemy z jedzeniem i mówieniem. Próba miasteniczna jest dodatnia (2014 rok), przeciwciała przeciw receptorom acetylocholiny ARAB 1,5 nmol/l (2009 rok). Czy to miastenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane informacje wskazują, że przyczyną dolegliwości rzeczywiście może być miastenia. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który zanalizuje wszystkie dane (wywiad, badanie fizykalne, wyniki badań dodatkowych) i postawi ostateczną diagnozę.