Opadnięcie oka a podejrzenie SM

Witam, W styczniu 24 trafiłam do szpitala neurologicznego z podejrzeniem SM. Opadło mi lewe oko, zaburzenia widzenia, ból przy ruchach gałki ocznej, prawa strona dużo słabsza. Wykonano mi rezonans magnetyczny i punkcje - wyniki ok. Po badaniu okulistycznym stwierdzono PZNW. Po sterydoterapii ostrość wróciła jednak bół pozostał. Dostałam skierowanie na WPW gdzie w wynikach wyszła asymetria między prawym a lewym okiem oraz latencja P2 graniczna. Co to może znaczyć? Dodam że czekam na badanie EEG.

Piotr Pilarski

Wyniki muszą być przeanalizowane przez okulistę. Możliwe, że asymetria wynika z przebytego zapalenia.

Pozdrawiam.