Opalanie na czerwono u osoby z cerą naczynkową

Witam mam taki problem gdyz mam cere naczynkowa i pod roznymi czynnikami powoduje czerwienienie sie ale takze przy opalaniu opala mnie na czerwono. chciałbym sie dowiedziec co moge zrobic aby miec ciemniejsza karnacje aby nie było widac rumienca na twarzy i przy opalaniu na czerwona tylko brazowo

witam - to złożony problem i należy go uprzednio zdiagnozować. Co do opalania - należy się opalać jak najmniej a na min miesiąc przed ekspozycją na słońce przyjmować beta karoten i likopen.

Pozdrawiam

Kolor opalenizny zależy od ilości melanocytów w skórze, które to produkują melatoninę. Rodzaj opalenizny zatem zależy od Pana genetyki i trudno coś na to poradzić oprócz fluidów, które naśladują opaleniznę (samoopalacze). Jeżeli ma Pan cerę naczynkową to raczej powiniem Pan unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. Nie służy to Pana skórze.

Przy cerze naczyniowej opalanie jest absolutnie zabronione, również sauna i solarium. Konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji skóry preparatami przeznaczonymi do cery naczyniowej np: z firmy Bioderma Sensibio AR, czy z firmy La Roche Possey Rosaliac Intense. Zabronione jest też spożywanie potraw pikantnych, gorczycy, mocnej czarnej herbaty i alkoholu.