Opalanie się a okulary przeciwsłoneczne

Szanowni Państwo, Moje pytanie kieruję do lekarza - okulisty. Sprawa dotyczy kwestii opalania. Czy leżąc na słońcu i opalając twarz należy cały czas mieć założone okulary słoneczne (z filtrem)? Niedawno przebywałem na terenie dość mocno nasłonecznionym i opalałem się przez ok. 1 godziny bez słonecznych okularów. W pewnym momencie spojrzałem (przez jakieś 1, 2 sekundy) przez przypadek na słońce. Czy taki "incydent" może spowodować coś negatywnego np. pogorszenie wzroku? Dziękuję,proszę o mail

Lek. Tomasz Budlewski

patrzenie w samo słońce może powodować uszkodzenia wzroku. Jeżeli coś Panią niepokoi proponuje udać się do lekarza okulisty gdyż konieczne jest badanie lekarskie. co do okularów przeciwsłonecznych tylko z filtrem