Opalanie w solarium 1,5 miesiąca po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

witam jestem 1,5 msc po usunieciu pecherzyka zolciowego metoda laparaskopowa czy mge zacac sie juz opalac w solarium czy sa jakies przeciwskazania do tego?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Dzień dobry,

opalanie na solarium po takkrótkim czasie po zabiegu może spowodować powstanie trwałych przebarwień w miejscu blizn po zabiegu. Zalecane jest, aby nie opalać świeżych blizn przez minimum 3 miesiące.

Pozdrwiam serdecznie,

Anna Aseńko