Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oparzenie po Davercinie

Witam, zakupiłam ostatnio Davercin w płynie, nalałam na wacik i trzymałam w miejscu z wypryskiem na twarzy chyba za długo. Pojawiło się tak jakby "oparzenie" bo boli mnie, piecze no i oczywiście jest czerwone. Czy zniknie to jak oparzenie? Jaki preparat mam na to kupić? Zostanie po tym blizna?
KOBIETA ponad rok temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Witam, płyn jest na spirytusie. Jest to oparzenie chemiczne. Proszę zastosować: cicalfate lub zinalfate lub alantan plus przez 5-7 dni 2xdziennie na zmianę. Powinno wystarczyć. Nie sądzę by powstała blizna. Proszę tego nie opalać na słońcu bo będzie przebarwienie. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy