Oparzenie przy cholecystektomii laparoskopowej

Witam niedawno przeszlam cholecystektomie laparoskopowa podczas zabiegu zostalam oparzona w kosc ogonowa mam zweglana skore,poparzenie bardzo boli zostala mi przepisana masc,koszty leczenia sama pokrywam,lekarze nawet mnie nie przeprosili za zaistniala sytuacje. Dzisiaj odebralam wypis ze szpitala i nic w nim nie jest napisane ze zostalam poparzona-czy moge zadac wystawienia nowego wypisu z opisaniem oparzenia?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji oparzenie należy traktować jako powikłanie pooperacyjne i informacja powinna być zawarta w karcie informacyjnej. Sugeruję skontaktować się z Oddziałem i wyjaśnić sytuację.

Boję się iż wpisanie do wypisu będzie przyznaniem się szpitala do winy. Proszę poprosić rzeczoznawcę - biegłego sądowego o obdukcję, sfotografować zmiany i najlepiej wystąpić o odszkodowanie.Zbierać wszystkie rachunki za wydane leki i opatrunki. Jeśli skóra jest zwęglona czekają Panią kolejne minimum 2 zabiegi: wycięcie martwej skóry a następnie położenie przeszczepu.