Oparzenie przy usuwaniu naczynek laserem

witam! w kwietniu 2015 miałam laserem usuwane naczyńka na nogach.zostałam poparzona i powstały pęcherze .Przecierpiałam to okropnie było leczenie : w zależności od rany-bactigras,plastry Ag,.Martwicze strupy rozpuszczam Hydrosorb Gel( 2 strupki większe}.te mniejsze sie podgoiły reszta w trakcie.Kiedy najlepiej zastosować lasery na blizny i ew. laser q-switch na przebarwienia.Czy można razem zastosować te lasery? czy trzeba czzekać do jesieni kiedy nie wystawia się nóg?

Witam. Z Pani opisu wynika, że Pani skóra nie toleruje ingerencji laserem i raczej nie powinna Pani go stosować, gdyż ryzyko ponownego poparzenia niezależnie od mocy zastosowanej wiązki i rodzaju lasera jest bardzo duże, a efekt może okazać się wręcz przeciwny do oczekiwanego. Jak rozumiem rany nawet nie są jeszcze wygojone. Należy więc unikać ekspozycji na słońce i przez najbliższe miesiące stosować preparat contratubex lub cepam na wygojoną skórę i poczekać aż blizna dojrzeje i zacznie blednąć przynajmniej do jesieni.

Witam
Bezwzględnie powinna Pani poczekać do całkowitego wygojenia skóry. Warto dołączyć preparaty na blizny np. Cepan oraz stosować ochronę przed UV. Zabiegi laserowe należy rozważyć najwcześniej w okresie jesiennym. Lekarz powinien dokładnie skonsultować, czy w ogóle będą one u Pani wskazane. Czy to co się wydarzyło było kwestią zbyt dużych parametrów czy też zbyt dużej wrażliwości i zaburzonego gojenia po zabiegu.

Aby uniknąć możliwości przebarwień pod wpływem promieni UV lepiej jest wykonywać tego typu zabiegi jesienią. Proszę też tych strupów nie zrywać aby nie pozostały nowe przebarwienia. Trzeba poczekać aż same odpadną.