Operacja barku z narkozą

witam moj tata ma miec operacje barku z narkoza i normalnym cieciem hirurgicznym,nie metoda artroskopowa czy to powazna operacja prosze o szczegoly dodam ze tata ma 54lata pali papierosy ma problemy z sercem mial rok temu robiona koronografie

Witam!
Ta operacja jest dość krótka, przeprowadzana w krótkim znieczuleniu ogólnym. Oczywiście palenie papierosów stanowi utrudnienie w znieczuleniu, aczkolwiek wytrawny anestezjolog nie będzie miał z tym szczególnych trudności, wystarczy, że tata przed zabiegiem zażyje środek rozszerzający drogi oddechowe. To, że miał koronarografię przed rokiem to doskonale, zgodnie ze standardami, aczkolwiek ważne jest jakie leki przyjmuje działające na krzepnięcie, ponieważ w zależności od tych leków trzeba je odpowiednio wcześnie odstawić i przejść na heparynę.
Pozdrawiam.