Operacja dyskopatii i bóle w nodze

Witam 10 dni temu przeszlam operacje dyskopatii z prawej strony. Po kilku dniach dostalam silne bole w prawej nodze ktore wystepuja co jakis czas ale nie sa przewlekle czy to normalne? Pozdrawiam I z gory dziekuje za odpowiedz

Utrzymywanie się mniej nasilonego bólu lub zmian jego charakteru i lokalizacji są często obserwowane po operacji dyskopatii. Jeśli ból jest silniejszy niż przed operacją lub podobny i nie ma charakteru okresowego , a wręcz nasila się konieczna jest wczesna kontrolna MR w celu wykluczenia powikłań miejscowych dających dolegliwości ( krwiak, torbiel zapalna, resztkowy fragment krążka itp).
Konieczne jest również badanie neurologiczne i ocena siły mięśniowej czy obecności objawów patologicznych. Badanie powinien zlecić i ocenić operator. W większości przypadków doleglwiości podrażnieniowe -pooepracyjne ustępują w ciągu 3-6 tyg.