Operacja endoskopowa zatok Fez

Dobry wieczór spływająca wydzielina po gardle po lewej stronie jak coś żelowego białego ból wokół nosa czy wydzielina może podrażniać żołądek . Czeka mnie operacja endoskopowa zatok Fez czy jest to bardzo ryzykowny zabieg .I czy krople na bazie Xylometazoline mają wpływ na ekg w przypadku przedawkowania leku .Mam nos zatkany nie umiem funkcjonować czym odetkać nos stosuje Fixin na sterydy reaguje serce podobnie jak na xylometazolin Proszę o pomoc Z góry dziękuję za wszelkie porady .Pozdrawiam

Przewlekły stan zapalny zatok leczymy sterydem a wspomagamy sie lekami rozrzedzającymi wydzielinę, płukaniem zatok. Jeśli wydzielina jest gęsta a nos zatkany warto zacząć od wody morskiej hipertonicznej. Xylometazolin
stosowany miejscowo jest lekiem obkurczającym naczynia krwionośne nosa, przez co zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej. Po kilku minutach od aplikacji następuje udrożnienie nosa.

Może przyśpieszać akcję serca -jednak stosowany miejscowo rzadko to się dzieje.