Operacja gangliona a usztywnienie nogi

CHCĘ SPYTAĆ PO OPERACJI GANGLIONA NA STOPIE CZY BĘDĘ OD RAZU CHODZIĆ CZY BĘDE MUSIAŁA MIEĆ USZTYWNIONĄ NOGĘ JEŚLI TAK TO PRZEZ JAKI CZAS .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kończyna nie musi pozostawać unieruchomiona po operacji doszczętnego wycięcia zmiany, jednak z chodzeniem warto poczekać do momentu choćby częściowego zagojenia się zmiany.

Rzadko kiedy usunięcie gangliona jest jedyną operacją. Często ganglion jest wtórny do danej przyczyny (np. uszkodzenia ścięgna, zmian zwyrodnieniowych), zatem należy leczy tą przyczynę - a to określa zakres operacji i sposób postępowania po niej.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu