Operacja gardła i częste infekcje

Witam.Przedtemną czeka skoplikowany zabieg(wyciecia zarostow w gardle).Kazda osoba mi odradza tego zabiego.Lekaz powiedzial ze nie powie czy mi pomoze czy nie .Moze byc tak ze stan zdrowia moze mi sie pogorszyc i nie wiem co robic.Aktualnie jestem ciągle na lekach no ale nie chce brac lekow do konca zycia wole isc na ten zabieg zarezykowac co 2 tygodnie jestem chora(zapalenie gardla,katar,bolące uszy) i teraz nie wiem co robic jaką decyzje podjąc.Pomocy.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
decyzja odnośnie poddania się operacji należy wyłącznie do Pani, jednak jeżeli lekarz zakwalifikował Panią do zabiegu, to muszą istnieć medyczne wskazania do jego wykonania. Ocena rokowanie nie odbywa się niestety na podstawie samego faktu obecności zrostów, ważne jest przy tym dokładne badanie lekarskie, stan pacjenta, przyczyna powstania zrostów, ocena możliwości poprawy jakości życia.