Operacja ginekologiczna i przecięcia brzucha pionowo

Witam serdecznie: 7 miesiecy temu przeszlam operacje ginekologiczna przez przeciecie brzucha pionowo. Po operacji rana sie zagoila ale pozostala blizna po operacji. Powstal sterczacy, dosc duzy brzuch. Czy jest sposob na pozbawienie sie brzucha (operacja jest wykluczona)? droga cwiczen na przyklad. Jestem bardzo przygnebiona tym stanem rzeczy. Bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek porade.

Ćwiczenia mięśni brzucha są jak najbardziej wskazane.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani, wynik pionowego cięcia powłok jamy brzusznej i wybrzuszenia w tym miejscu - jak Pani pisze - może być wynikiem, rozejścia się zeszytych mięśni i przepuklina. Proponuję wizytę u chirurga - w przypadku takiej diagnozy - niewskazane są intensywne ćwiczenia. Musi ten stan klinicznie ocenić chirurg.
Dr. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg