Operacja kolageno-plastyka oczu

Witam , w 2001 roku mnialam minus 7 na obydwoje oczu oraz ograniczane pole widzenia 30%, mnialam operacje tak zwana kolageno plastykie oczu,bardzo skuteczna widzę teraz na boki chociaż wzrok nadal sie psuje mam minus 14, lekarze chcieli zrobić mi rezoznas magnetyczny z powodu innych problemów ale boja sie ze mogłam mieć wszczepiony metal,niema kontaktów z klinikom w której mnialam operacje czy moze państwo wiedza czy przy tym typie operacji jest dodany metal? Z góry dziękuje .

Witam. Nie ma rutynowych wytycznych odnośnie materiałów stosowanych w tego typu zabiegach dlatego sugeruję kontakt z ośrodkiem w którym wykonana była operacja.