Operacja kończyny prawej

Witam, mam takie pytanie. Miałam operację 6 dni temu na żylaki kończyny dolnej prawej - wycięta żyła od pachwiny do kostki, od zewnątrz nogi, ale po drugiej stronie nogi mam widoczne pajączki, więc moje pytanie - kiedy mogę pójść na ostrzykiwanie?

KOBIETA ponad rok temu

Skleroterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu do poszerzonej żyły środka drażniącego i doprowadzeniu do obliteracji żyły, można ją stosować również w bardzo wczesnych zmianach takich jak teleangiektazje, o których Pani pisze.

Na pewno musi Pani zaczekać do pełnego wygojenia się ran pooperacyjnych oraz do zakończenia leczenia przeciwkrzepliwego. Prawdopodobnie kilka tygodni. Dodatkowo po skleroterapii na 1 do 2 tygodni stosuje się terapię uciskową, podobną jak po operacji. Noga jest ciasno zabandażowana, co powoduje częściowe unieruchomienie, tak więc musi być Pani na to gotowa.