Operacja kręgosłupa szyjnego i wynik badania RM

Po operacji szyjnego w 2015, obecnie ból kręgosłupa nasila się, obecny wynik RM: Na poziomie operowanym widoczne niewielkie wyrośla kostne tylnych krawędzi trzonów, które to modelują przednią powierzchnię worka oponowego, wymiar AP kanału kręgowego ok. 11 mm. Niewielkie zwężenie lewego otworu międzykręg. Na poziomie C6?7 i C7/Th1 widoczne niewielkie wyrośla kostne tylnych krawędzi trzonów z pogrubieniem więzadła podłużnego tylnego C7/Th1 i okrężną wypukliną krążka międzykręg, to powód bólu?

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił osteofitozę czyli zmiany zwyrodnieniowe, które tłumaczą Pani dolegliwości bólowe.
Wskazana konsultacja z lekarzem neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.