Operacja metodą Nussa dla 24-latki

Witam . Mam 24 lata i chciałbym się dowiedzieć czy operacja metoda nussa w moim wieku przyniosła by efekt. Jak długo musiałbym nosić płytki? czy operacja jest refundowana przez nfz i czy pózniej lekarze dają chorobowe i mniej wiecej na jak długo .Bo cieżko pogodzić prace z tak długA rekonwalescencją.

Proponowałbym skonsultować się z Kliniką Chirurgii Dziecięcej w Zabrzu (szef dr hab. Wojciech Korlacki) pierwsze zabiegi w Polsce tą metody wykonywali u dzieci, mieli też kiedyś możliwość operowania dorosłych.