Operacja na rozszczepienie i rozwarstwienie siatkówki oka

Moja córka ma rozwarstwienie siatkówki, ma ona jednak również wrodzoną wadę oka -rozszczep siatkówki. Ten rozszczep przebiega przez środek oka tzn nie widzi środkiem oka, jedynie po bokach dostrzega światło i ruch. Mam 2 pytania, czy jeżeli nie widzi na to oko, to konieczna jest operacja "naprawy" rozwarstwienia siatkówki? i drugie pytanie, czy ktoś z Państwa wie może czy istnieje możliwość zoperowania obydwu chorób, rozszczepienia i rozwarstwienia? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie proszę porozmawiać ze specjalistą okulistą, który opiekuje się Pani córką! Lekarz prowadzący bez wątpienia kompetentnie odpowie na Pani pytania.