Operacja nawrotu przepukliny lewostronnej

Witam, pierwszego października miałem operacje nawrotu przepukliny lewostronnej. Po pierwszej jak i po drugiej operacje skóra około 2cm poniżej szwu, w pachwinie jest jakby mocno wrażliwa, odczuwam szczypanie przy dotyku, podczas depilacji mam wrażenie jakby maszynka przesuwała sie bezpośrednio po narządach pod skórą, to bardzo nieprzyjemne i bolesne uczucie. Czy to normalne zjawisko?? I czy można jakoś zmniejszyć wrażliwość skóry w tym miejscu. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Witam,
mogło dojść do przypadkowego przecięcia nerwu skórnego w powłokach w tej okolicy podczas operacji i stąd wyczuwalna przeczulica.
Z czasem dolegliwości powinny ustąpić.

pozdrawiam serdecznie!