Operacja nerki i wynik histopatologiczny świadczący o raku

Witam serdecznie, mój tato 64 lata miał operację radykalną nerki. Wynik badania histopatologicznego : rak z komórek nerkowych(jasnokomórkowy) nerki G2 pT1 guz ograniczony do nerki, linia odcięcia moczowodu i naczynia wnęki bez utkania nowotworu, wypreparowano prawidłowe nadnercze. Guz był śr 2,5cm dlaczego nie przeprowadzono zabiegu częśćiowego? Chcę znać Państwa opinie na temat dalszych rokowań? Minęło 3 tygodnie od operacji rana jest bardziej zaczerwieniona wizytę mamy za 3 m-ce, co robić?

Zdarza się, że lokalizacja guza determinuje zakres zabiegu, a nie jedynie jego rozmiar. Nadal wycięcie nerki jest uznanym i stosowanym sposobem leczenia.
Ranę należy pokazać lekarzowi z personelu operacyjnego.

Mam za mało danych , aby móc odpowiedzieć autorytatywnie na pytanie!!! Na pytanie dotyczące rokowania winien odpowiedzieć onkolog/urolog prowadzący!!! Proponuje zgłosić się już do operatora!!! zż