Operacja otrzewnej a bóle brzucha u 28-latki

Witam. 1,5 roku temu przeszłam ropne zapalenie otrzewnej i guzem ropowiczym wrośniętym w jelita i zapaleniem wyrostka robaczkowego. Po 3 dniach od operacji jelita podjęły pracę, po 5 wypisano mnie do domu. Miejsce cięcia 6 dnia otworzyło się, schodziła ropa. Po miesiącu zarosło przez ziarninowanie. Od kilku dni odczuwam tępy i mocny ból brzucha. Coś jak wtedy przed operacją, ale łapie na kilka sekund i puszcza. Tak ileś razy dziennie. Czy to mogą być zrosty? Jakie badania wykonać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane obecnością zrostów. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u specjalisty chirurga.