Operacja podniesienia i powiększenia piersi przy zespole Polanda

Witam, Chciałabym podjąć się operacji powiększenia biustu, ponieważ jest on zdeformowany przez chorobę zwaną Zespołem Polanda - mocna asymetria, bardzo obwisla lewa piers. Czy operacja będzie liczona podwójnie podniesienie+powiększenie piersi? Czy jest inna operacja, ktora soryguje takie piersi? czy w ogole to sie operuje? NFZ mnie nie interesuje ze wzgledu na dlugosc oczekiwania na operacje. Dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Szanowna Pani,

bez konsultacji albo przynajmniej zdjęć trudno jest określić jaki rodzaj operacji byłby u Pani optymalny. Możliwe jest zarówno powiększenie piersi implantem jak i przeszczepem tkanki tłuszczowej z jednoczesnym uniesieniem drugiej piersi. Jeśli wielkość mniejszej piersi panią zadowala, to można wykonać operację podniesienia i ewentualnego zmniejszenia większej piersi.

Pozdrawiam,
Tomasz Dębski
specjalista chirurgii plastycznej