Operacja przegrody nosowej nosowej a bolesność gardła

Mam skrzywioną przegrodę nosową/kość przegrody nosowej. Poranne bóle gardła i głowy, infekcje dróg oddechowych, problemy z oddychaniem przez nos - to codzienność. Niebawem poddam się operacji, ale mam wiele wątpliwości i strachu. Do wymienionych dolegliwości już się przyzwyczaiłem i nie wiem czy warto ryzykować ewentualnymi powikłaniami i jeszcze gorszym wyglądem. W przeszłości stwierdzono u mnie ekstrasystolie nadkomorową, przyjmowałem leki (betablokery). Obecnie nie zażywam żadnych leków.

Spokojnie, jesteś młody a Twoje serce przed narkozą oceni anestezjolog. Tylko operuj się u doświadczonego laryngologa w ośrodku klinicznym. operacja przegrody wymaga doświadczenia i fantazji. Ne ma potem poprawek a nos to ważny organ człowieka na całe życie. nie operuj się na wsi.