Operacja przepukliny i odprowadzenia jądra wykonana jednoczasowo

Nasz syn ma stwierdzoną przepuklinę pachwinową prawo- i lewostronną, do tego lewe jajko jest w kanale, a prawe wędruje. Czy jest jakieś przeciwwskazanie - jeśli tak to z jakiego powodu, aby operację przepuklin i sprowadzenia lewego i zatrzymania prawego jajka przeprowadzić w trakcie jednego zabiegu? Jednym słowem - czy można to zoperować w czasie jednego zabiegu - unikając usypiania, intubowania dziecka 2 razy?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Raczej nie ma żadnych przeciwwskazań, aby jednoczasowo wykonać te zabiegi w czasie jednego znieczulenia. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie musi podjąć chirurg, który będzie operował dziecko.