Operacja przepukliny pachwinowej a powrót do pracy

20 kwietnia miałem operacje przepukliny pachwinowej metoda-siatka,dzisiaj minoł tydzien ,udałem sie do przychodni na sciagniecie szwów ,ale tego nie zrobiono,nastepny termin za tydzien,zadałem lekarzowi pytanie ile potrwa moja niezdolnosc do pracy mówiąc mu przy tym czym sie zajmuje ,operator sprzetu ciezkiego,wchodzenie stromo na wysokosc dzwiganie ciezkich zeczy,odpowiedz po 22 maja bedzie koniec leczenia,czy to mozliwe,

Witam!
Czas potrzebny na powrotu do normalnej aktywności po operacji metodą beznapięciową z użyciem siatki? Wszystko zależy od tego jak duża była przepuklina, czy okres pooperacyjny był bez powikłań. W przypadku prawidłowego przebiegu na podstawie mojego doświadczenia to 3-4 tygodnie. Metodę z użyciem siatki opracowano w celu maksymalnego skrócenia czasu potrzebnego na powrót do pracy.

Okres wygajania wynosi minimum 6 tygodni i w tym czasie ciężki wysiłek może zniweczyć pracę chirurga, który pana zoperował. Czy wróci Pan do swojej pracy bez wpływu na nawrót dolegliwości będzie można podejrzewać dopiero po tym czasie.