Operacja przepukliny pępkowej u 10-letniej córki a pływanie

Moja 10-letnia córka-medalistka pływania właśnie przeszła operację przepukliny pępkowej (cięcie od pępka wzwyż na ok. 5 cm) Lekarka nie powiedziała, czy dalej może trenować po 1 mies. zwolnienia z zajęć pływania (2 godz. intensywnego basenu dziennie), czy lepiej nie, bo może być nawrót. Proszę o info pod kątem jej zdrowia a nie sportu.

Nie znam przebiegu,zakresu ani efektu końcowego operacji-nie potrafię więc odpowiedzieć! DLACZEGO NIE OMÓWIŁA PANI TEJ SPRAWY Z OPERATOREM??? Proszę to zrobić!!! zż