Operacja serca a leczenie stomatologiczne

Witam.moj syn ma 4 lata jest po operacji serduszka TGA.mial 5 dni jak mial ta operacje.lekarze twierdza ze wzzystko jest w porzadku.ma dziurke w zebie I lekarze tutaj (szkocja) upieraja sie ze trzeba go uspic I usunac zab jak najszybciej (mleczak nr 5) ze wzgledu na jego problemy z serduszkiem. Czy rzeczywiscie jest to konieczne? Twierdza oni ze po wykeczeniu zeba bedzie on narazony na infekcje ktore obciazaja serduszko.prosze o odpowiedz I dziekuje.

Jeżeli lekarz prowadzący stwierdzi, że nie można wyleczyć ząbka tylko trzeba go usunąć to jak najbardziej. Nie wiem czy bardziej obciążające serce nie jest uśpienie dziecka niż szybkie wyleczenia ząbka.