Operacja spojówki oka

OPERACJA SPOJÓWKI OKA - czy jeżeli mam operacje wycięcia znamienia na spojówce oka 3.02 i będę mieć założone szwy rozpuszczalne, to czy 17.03 będę w stanie lecieć samolotem za granice? jak to wygląda z ciśnieniem i rekonwalescencją po zabiegu? czy będę w stanie pracować jako kelnerka kilka dni po zabiegu? niestety nic nie mogę znaleźć na ten temat w internecie, a do poradni w krakowie bieda się dodzwonić . Dodam że lot będzie kilkugodzinny. proszę o szybką odpowiedz, pozdrawiam :)

Witam.tak może Pani lecieć samolotem.nic Pani nie grozi .zabieg wycięcia znamienia ze spojowki jest bezpieczny. Należy tylko upomnieć się o wynik hist patologii za 4 tygodnie. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Dorota Kinga Stepczenko-Jach

Dzień dobry, Po zabiegu na spojówce można latać samolotem bez ograniczeń czasowych. Oko po zabiegu na prawo być zadrażnione, może być uczucie ciała obcego, zaczerwienienie lub nawet wylew krwawy pod spojówką, co daje pewien przemijający defekt kosmetyczny (2-3 tygodnie). Pozdrowienia Józef Kałużny