Operacja trzustki a alkoholizm

Minął rok od czasu kiedy po raz kolejny mój mąż zachorował na trzustkę wylądował nawet na intensywnej terapii jego stan był ciężki kazano przygotować mi się na najgorsze poźniej przeszedł operację trzustki stwierdzono częściową marskość a jednak wrócił do nałogu i nadal pije dzień w dzień boję się że coś się stanie nie mam już pojęcia jak mu pomóc próbowałam na rózne sposoby i nic nałóg jest silniejszy ma 38 lat proszę pomócie Renata

Małgorzata Panek

W przypadku ostrego zapalenia trzustki na podłożu alkoholowym konieczne jest zaprzestanie konsumpcji alkoholu. Alkohol może doprowadzić do marskości narządu i przewlekłego zapalenia trzustki, a w konsekwencji problemów z trawieniem i cukrzycy.
Wskazana byłaby terapia w ośrodku uzależnień. Niestety to musi być jego decyzja, nir można leczyć na siłę.
Pozdrawiam