Operacja usunięcia guza macicy a badanie markerów

W 1996 roku przeprowadzono u mnie operację usunięcia guza macicy, który okazał się być rakiem trzonu macicy stopnia 1. Z uwagi na młody wiek i brak mojej zgody - nie przeprowadzono reoperacji. Podczas badania USG jamy brzusznej i okazało się, że mam guzy i powiększoną macicę (trzon 10cm). Umówiłam się już na wizytę u ginekologa, celem USG dopochwowego (z uwagi na menstruację na przyszły tydzień). Jakie powinnam wykonać w międzyczasie markery oraz czy operacja z mojej woli będzie możliwa?

Piotr Pilarski

Nie ma sensu robić markerów, najważniejszy jest wynik USG. O tym czy operacja będzie jeszcze możliwa może Panią poinformować tylko lekarz po zbadaniu i wykonaniu badania USG.

Pozdrawiam.