Operacja usunięcia lewej gałki ocznej po wykryciu czerniaka złośliwego

Witam. Moja babcia ma 75 lat, w zeszłym roku w czerwcu przeszła operację usunięcia lewej gałki ocznej po wykryciu czerniaka złośliwego w Poznaniu. W 1988 przeszła ona raka złośliwego krtani, który zwalczyła po naświetlaniach. W tym roku wykryto u niej dwie hyposedyjne zmiany w VIII segmencie wątroby i jedną w VII segmencie. Jakie według Państwa są rokowania? Zalecenia doktora są takie, aby wyciąć te zmiany, a następnie chemioterapia. Co sądzicie Państwo na ten temat?

Jeżeli jest to rozsiew czerniaka to rokowanie jest bardzo poważne,jeżeli raka to dużo lepsze. Za mało danych,żeby ocenić rokowanie,istotne jest też w jakiej formie jest babcia,jak zniesie chemioterapię.Jeśli chodzi o samego czerniaka to nie pisze Pan jakiego typu był czerniak/3 typy komórek i różne rokowanie/.Myślę,że najlepiej porozmawiać z prof. Kocięckim.Pozdrawiam