Operacja usunięcia nowotworu jelita grubego i przerzuty do wątroby

wykryto u mnie po operacji wycięcia nowotworu zlokalizowanego w jelicie grubym przeżuty do wątroby w VI seg. hypodesyjne ognisko 20x14mm( współczynnik gęstości 28HU) badanie tomograficzne z 13.11.2013r, a w badaniu USG z 27.11.2013r. w lewym płacie wątroby lita zmiana ogniskowa o śr.2,3 cm i w miejscu odpowiadającemu prawemu nadnerczu lita zmiana ogniskowa o śr.2,4 częściowo nakładająca się na miąższ wątroby.W więzadle wątrobowo-dwunastniczym drobna zmiana węzłowa,czy kwalifikuję się do Ablacji

Według współczesnych trendów optymalnym rozwiązaniem dla chorych z przerzutami do wątroby jest chirurgiczna resekcja nowotworowo zmienionych tkanek z odpowiednim marginesem (co najmniej 1 cm), jak np. nieanatomiczne resekcje miąższu wątroby wraz z guzem bądź anatomiczne, jak segment, segmenty lub płat, jednak z zakresem wycięcia maksymalnie 80 proc. czynnego miąższu. Ale istnieje wiele ograniczeń w chirurgicznym leczeniu tych zmian. Przede wszystkim naciekanie dużych naczyń wątrobowych lub dróg żółciowych i okolicznych narządów, jak przepony i nerki, niekorzystne położenie zmian w obu płatach wątroby, a także niewydolność i/lub marskość komórek wątroby itp. W Pani przypadku myślę, że leczenie chirurgiczne przez wycięcie przerzutów byłoby możliwe. Co do ablacji myślę, że też byłaby możliwa. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z onkologiem najlepiej chirurgiem onkologicznym.