Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego a niewydolność oddechowa

Moja narzeczona jest Astmatyczką i teraz ma mieć usunięty woreczek żółciowy który trzeba jak najszybciej usunąć.Ale chirurdzy boją się właśnie operować ze względu na tą niewydolność oddechową. A moje pytanie brzmi- Dlaczego chirurdzy zwlekają z tą operacją która musi być zrobiona jak najszybciej? Czy nie daj Bóg musi się stać coś tragicznego żeby odważyli się podjąć taką operacje??? Proszę o bardzo pilną odpowiedz na dręczące mnie pytanie i z góry dziękuje za jak najszybszą odpowiedz. Dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Niewydolność oddechowa jest zagadnieniem anestezjologicznym. Mogą zwlekać, jeżeli w tym szpitalu nie ma odpowiedniej opieki pooperacyjnej

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0

Trudno skomentować postępowanie lekarskie, nie mając pełnej wiedzy o sytuacji pacjenta. Astma jest czyms innym niż niewydolność oddechowa. W astmie niewydolność oddechowa występuje w skrajnie ciężkiej, długotrwałej i nie poddającej się leczeniu astmie.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety