Operacja usunięcia żylaków metodą strippingu a trening na siłowni

Witam Na początku roku miałem operację usunięcia żylaków metodą strippingu, czuje się dobrze nie było powikłań lekarz pozwolił na treningi na siłowni. Nie mogą natomiast znaleźć informacji na temat trenowania nóg.Bardzo lubię ćwiczyć na siłowni a wiem że większość lekarzy odradza. Dlaczego??Zastanawiam się nad wprowadzeniem treningu nóg z nie dużym ciężarem ale w większej ilosci powt aby pompować kre do nóg czy to dobry pomysł??Czy używanie pończoch uciskowych na siłowni jest wskazane?

Nie ma potrzeby używania pończoch uciskowych ani na siłowni ani w w warunkach życia codziennego. Nie ma też przeciwwskazań, aby ćwiczyć na siłowni mięśnie kończyn dolnych. Uruchamianie pompy mięśniowej zwłaszcza łydkowej w kończynach dolnych zapobiega chorobą naczyń żylnych.