Operacja wycięcia jajnika z powodu potworniaka a cykl miesiączki

Witam. Dwa tygodnie temu miałam operację wycięcia jajnika z powodu potworniaka. Teraz czekam na 1 okres po wycięciu i zastanawia mnie czy miesiączka może się opóźnić lub przedłużyć się do następnego miesiąca z powodu braku jednego jajnika? W dodatku współżyłam pare dni temu, oczywiście z zabezpieczeniem. Czy ma to jakiś wpływ na to co dzieje się w środku organizmu bądź na miesiączkę? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

miesiączka powinna wystąpic w terminie. jezęli bedzie opoznienie to konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa.