Operacja wycięcia migdałów a zarażenie wirusem HIV

Lekarz laryngolog skierował mnie na operację wycięcia migdałów. Jestem zarażonych wirusem HIV. Czy muszę w szpitalu zgłosić to że jestem zarażony. Czy istnieje jakaś procedura postępowania w przypadku osób zarażonych wirusem HIV. Czy lekarza obowiązuje tajemnica lekarska by nikt z mojej rodziny się nie dowiedział?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie musi Pan o tym informować (może Pan skłamać), ale dla bezpieczeństwa osób wykonujących zabieg i całego personelu medycznego, proszę to zgłosić. Lekarza obowiązuje tajemnica lekarska, bez Pana zgody nie może takiej informacji podać Pana rodzinie, ani nikomu spoza osób leczących - może Pan to przy rozmowie z lekarzem dodatkowo zaznaczyć.