Operacja wycięcia torbieli włosowatej sposobem Dunphy-Maddsen

Witam. Mąż właśnie wrócił ze szpitala, gdzie miał przeprowadzaną operację wycięcia zatoki włosowatej sposobem Dunphy-Maddsen. Zabieg odbył się 7 dni temu, a mąż wciąż odczuwa niewyobrażalny ból, dlatego próbując dowiedzieć się czegoś więcej poszukujemy informacji w internecie, lecz metoda nie jest nikomu znana i nie znaleźliśmy nic co opisywałoby przebieg leczenia. Czy moglibyśmy uzyskać jakieś informację na czym ta metoda polega? Będziemy wdzięczni za jakąkolwiek podpowiedź.

Witam. Taka nazwa zabiegu "brzmi dumnie", ale zasadą jest wycięcie radykalne torbieli. Różnice mogą polegać mogą jedynie na późniejszym pierwotnym zeszyciu rany, co często kończy się ropieniem i koniecznością szybkiego usunięcia szwów lub na pozostawieniu rany do gojenia "na otwarto". Nie powinno być takich dolegliwości i to może zastanawiać.