Operacja wycięcia węzła wartowniczego

Witam, operacja wycięcia węzła wartowniczego. Roszczenie do PZU o wypł. odszk. z tyt. oper. chirur. Otrzymałam odp. negat. Operacja nie widnieje na liście. W wykazie widnieją 3 jedn.: drenaż węzła chłonnego; operacja przewodu limfatycznego; doszczętne wycięcie węzłów chłonnych. Czy ubezpieczyciel ma rację odrzucając roszczenie, czy ma obowiązek zakwalifikować operację do zbliżonej? Czy drenaż węzła, jest operacją mniej obciążającą? Pozdrawiam Gosia

Operacja węzła wartowniczego jest metodą stosowaną od kilku lat. Być może ubezpieczyciel nie dostosował się do "nowości"w medycynie. Proszę wyjaśnić w TU tę kwestię.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg