Operacja żołądka a BMI

Witam, mam 25lat, ważę 93kg przy wzroście 161. Zaczęłam zastanawiać się nad operacją żołądka, ponieważ od wielu lat zmagam się ze swoją wagą. Wyczytałam w internecie, że operację taką można przeprowadzić u osoby z Bmi>35 jeżeli współistnieje inna choroba(niestety nic innego mi nie doskwiera oprócz otyłości i PCOS). Chciałabym dowiedzieć się czy kwalifikowałabym się na taką operację, gdzie musiałabym się zgłosić na konsultacje? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do chirurga ogólnego zajmującego sie operacjami bariatrycznymi.

Witam serdecznie,

jest Pani młodą osobą, wiec przemiana materii jest jeszcze dość szybka i odradzam operację a namawiam do przejścia na zdrową i zbilansowaną dietę. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który dobierze jadłospis. Dieta wcale nie musi byc uciążliwa. Wystarczy nieco motywacji i wsparcia. Operacja zaś jest ostatecznością! Musi Pani nauczyć się zdrowego odzywiania.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk