Operacja zrośniętych palców u dziecka

Niedawno urodziłam córeczkę z palcozrostem. Nie jest to wada którą trzeba operować bezzwłocznie. Konieczny jest przeszczep skóry, a wiec znieczulenie ogólne. Kiedy z punktu widzenia anestezjologa dziecko jest na tyle dobrze rozwinięte aby zminimalizować ryzyko znieczulenia. Interesuje mnie optymalny moment, biorąc pod uwagę skutki znieczulenia, w tym wpływ na rozwój mózgu, a nie konsekwencje pozostawienia palcozrostu.

Syndaktylia jeżeli nie dotyczy wszystkich palców, nie jest istotna pod względem funkcji kończyny zakładając kończyny dolne. Co innego przy kończynach górnych... W związku z tym rozważyłbym konieczność zabiegu jako takiego, bo poza estetyką nic więcej nie wniesie do życia dziecka. Jeżeli jednak będzie Pani bardzo chciała poddać dziecko zabiegowi, to może to Pani zrobić w dowolnym momencie jego życia. Leki używane w znieczuleniu nie mają wpływu na rozwój mózgu.

Witam!
Droga pani, znieczulić dziecko bezpiecznie można w każdym wieku, oczywiście są obawy ze znieczulaniem noworodków i niemowląt, więc optymalnie można powiedzieć, że po pierwszym roku życia to znieczulenie powinno być łatwiejsze. Osobiście uważam, że ważniejszą kwestią tutaj jest odpowiedni moment na operację palcozrostu, więć to chirurg powinien określić moment operacji.
Pozdrawiam.