Operacja zszycia ścięgna zginacza palca wskazującego

Witam. Czeka mnie operacja zszycia ścięgna zginacza palca wskazującego. Bardzo się boję, czy nie będzie bolało (konsultację z lekarzem mam za parę dni). Jakiego rodzaju znieczulenia się do takich zabiegów stosuje?Czy samo podawanie znieczulenia bardzo boli? Czy znieczulenie na pewno zadziała? Będę wdzięczna za odpowiedź.

- zazwyczaj znieczulenia miejscowego, nasiękowego
Czy samo podawanie znieczulenia bardzo boli?
- jest to ból typu ukłucia igłą, o małym nasileniu, po którym palec cały będzie znieczulony
Czy znieczulenie na pewno zadziała?
- tak

Operacja zapewne będzie bezbolesna! Znieczulanie jest porównywalne do szczepienia-ukłucie 7sek.! SZCZEGÓŁY PROSZĘ OMÓWIĆ Z PRZYSZŁYM OPERATOREM!!! zż