Operacja żylaków i nabrzmiałe żyły

miałem 3 operacje prawej nogi na zylaki pierwsza 7 lat temu druga 2015 nastepna 2016 luty. pomiedzy druga a trzecia operacja noga bolała i była sina . teraz po trzeciej znowu zylaki wyszły od samej pachwiny gdzie było ostatnio operowano. od kolan do samej stopy nogi bolą ze nie moge ustac. a prace mam stojąca w masarni na tasmie

Koniecznie trzeba wykonać USG Dopplera żył kończyn dolnych. Musi być wykonane przez dobrego ultrasonografistę (najlepiej będącego operatorem). Podstawowa sprawa to prawidłowa ocena przedoperacyjna wszystkich możliwych refluksów parologicznych, a potem dobra technika operacyjna. Kompresjoterapia w postaci odpowiednich pończoch uciskowych powinna być zastosowana niezależnie od decyzji operacyjnej zwłaszcza przy pracy stojącej ---> II stopień (30 mmHg na poziomie kostki). Niewykluczone, że trzeba będzie jeszcze raz wykonać prawidłowo korekcję chirurgiczną niewydolności zylnej bo byćmoże cały czas przyczyna nawrotów nie jest usunięta np. zbyt długi kikut proksymalny zyly odpiszczelowej, do którego uchodzą niewydolne obocznice prowadzące patologiczny wsteczny reflux żylny będący przyczyną nawrotów. Trzeba ponownie wchodzić do pachwiny. To nie takie proste wbrew pozorom. Proponuje znaleźć dobrego flebologa. Należy też bóle "naczyniowe" różnicować z ze sprawami neurologicznymi związanymi z dyskopatią i inne.

Witam , a jakie jest pytanie?!?! Proszę ponownie zgłosić się do operatora celem ustalenia dalszego postępowania! z.żurawski