Operacja żylaków po zatorowości płucnej

Jestem 8 lat po Zatorowosci plucnej.Co miesiac badam gestosc krwi.Czy moge byc operowana na zylaki,usuniecia zeba.

Jeśli chodzi o klasyczną operację żylaków, przed nią będzie Pani musiała pod kontrolą lekarza POZ lub chirurga zmienić doustne leki antykoagulacyjne na heparynę drobnocząsteczkową. W przypadku wyboru małoinwazyjnych metod usunięcia żylaków (EVLT, SVS) nie ma konieczności w/w zmian. Proponuję skonsultować się z flebologiem, który dokładnie przedstawi Pani możliwości terapeutyczne. Jeśli chodzi o ekstrakcję zębów, należy poinformować stomatologa o aktualnym leczeniu i zastosować się do jego zaleceń przed ewentualnym zabiegiem.